×
SZUKAJ
KazdyStudent.pl
pytania dotyczące życia i Boga
FAQ

Czy Jezus jest jedyną drogą?

WhatsApp Share Facebook Share Twitter Share Share by Email More PDF

Pytanie: „Chrześcijaństwo jest tą „właściwą” religią - czy to nie jest naiwne?”

Odpowiedź:  W naszym serwisie jest artykuł, którego tematem są główne różnice pomiędzy różnymi religiami świata. Nauki Jezusa są tam z nimi porównane. Przeczytaj „W poszukiwaniu kontaktu z Bogiem”, a także artykuły w drugiej sekcji naszej strony „Poznanie Boga”.

Czy takie myślenie jest naiwne? Nie, jeśli jest to prawda. Jezus powiedział, że On jest drogą, prawdą, i życiem (J 14:6). Albo mówił prawdę, albo nie. Jeśli mówił prawdę, przyznanie mu racji nie jest naiwnością. Generalnie przyjmuje się, że uczniowie Chrystusa są z zachodniej półkuli. Jednakże, Jezus rozpoczął wszystko na Bliskim Wschodzie. Stamtąd chrześcijaństwo rozprzestrzeniło się na cały świat. Wielu wyznawców Chrystusa jest w Afryce i w Azji. Największy, co do liczby wiernych, kościół lokalny (parafia) znajduje się obecnie w Korei Południowej. Wiara w Jezusa nie jest tylko sprawą świata zachodu, chociaż tak lubią to przedstawiać sceptycy i antagoniści. Biblia mówi nam, że rzesza Jego wyznawców , którzy znajdą się w niebie będzie pochodziła z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków (Ap 7:9), oraz, że Jezus umarł za grzechy ludzi z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu (Ap 5:9).

Jeśli jest On rzeczywiście Bogiem, tak jak powiedział, i na dowód czego powstał z martwych, to dał nam wystarczający powód, by w niego wierzyć (zobacz Wiara, która nie jest ślepa). Nie żąda naiwnej wiary, ale wiary świadomej, opierającej się na zrozumieniu Jego nauki. A ci, którzy uwierzą w Niego otrzymają życie w obfitości, przewodnictwo, pokój z Bogiem, oraz żywot wieczny.

 Jak nawiązać przyjaźń z Bogiem
 Mam pytanie…

UDOSTĘPNIJ INNYM:
WhatsApp Share Facebook Share Twitter Share Share by Email More