×
SZUKAJ
KazdyStudent.pl
pytania dotyczące życia i Boga
FAQ

Czy ma znaczenie do którego Boga się zwracamy?

WhatsApp Share Facebook Share Twitter Share Share by Email More PDF

Pytanie: „W ciężkich czasach ludzie często modlą się do Boga. Czy każdy rozmawia z tym samym Bogiem? Czy ma znaczenie, którego Boga się wzywa? Czy istnieją fałszywi bogowie?”

Odpowiedź:  Ludzie lubią wierzyć, że modlenie się do kogokolwiek, jest w porządku. Nie ma znaczenia czy jest to hinduski bóg, Allah, jakiś święty, czy też Jezus. Ważne jest to, że się modlisz, prawda?

A zatem, czy ma znaczenie do którego Boga się zwracasz? Gdybyś na przykład wierzył, że z pomocą może przyjść ci kaktus? Czy jest prawdopodobne, że ci pomoże? Czy może przeanalizować Twoją sytuację? Poznać Twoje potrzeby? Zatroszczyć się o ciebie i wybrać rozwiązanie najbardziej leżące w Twoim interesie?

A co jeśli (i jest to autentyczna historia) ktoś opisuje swoją moc jako konkretną falę oceaniczną przy Venice Beach, w Kalifornii? Jakie zdolności posiada taka fala? Czy ma inteligencję lub posiada jakąkolwiek inną siłę od siły wiatru lub przypływu, które na nią oddziałują?

Czy taka fala rzeczywiście może przyjść komuś z pomocą? Oczywiście, że nie. Jedyną korzyścią uzyskaną z wiary w kaktusa lub falę jest złudna nadzieja, podbudowa psychiczna.

Przenosząc się teraz w pewne niepoprawne politycznie obszary... Czy ma znaczenie czy człowiek zwraca się do Boga w osobie Jezusa, Allaha, Buddy, Brahmy, Matki Ziemi, lub siebie samego? Oczywiście!

Można powiedzieć, że człowiek może odnosić korzyści z wiary w jakiegokolwiek „boga”, w którym złoży swoje nadzieje. Nawet fałszywy bóg może dać chwilowy spokój, zachętę i nadzieję. Lecz co, jeśli ten „bóg” nie istnieje? To jak modlenie się do powietrza. Nieszkodliwe? Tak, wszystko jest w porządku...o ile nie ma żadnego prawdziwego Boga. Lecz, gdy tylko realny Bóg wchodzi w grę, człowiek zaczyna mieć problem. Dlaczego?

Ponieważ może modlić się do fali, kaktusa, czegokolwiek lub kogokolwiek tylko zechce, lecz Bóg Biblii mówi:

  • „Ja jestem Pan i nie ma innego. Poza Mną nie ma Boga.” (Iz 45:5)

  • „To ja uczyniłem ziemię i na niej stworzyłem człowieka, Ja własnoręcznie rozpiąłem niebo i rozkazuję wszystkim jego zastępom.” (Iz 45:12)

Biblia mówi również:

  • „Dobry jest Pan, On obroną w dniu niedoli; troszczy się o tych, którzy Mu ufają.” (Na 1:7)

  • „Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu. Przystępujący bowiem do Boga musi uwierzyć, że Bóg jest i że wynagradza tych, Go szukają.” (Hbr 11:6)

Jeśli chcemy niezawodnej nadziei, musimy wybrać Boga, który istnieje. Jak rozpoznamy prawdziwego Boga? Poprzez patrzenie na fakty, które On o sobie ujawnił. Dla pomocy, zobacz Poza ślepą wiarą lub inne artykuły na tej stronie.

 Jak nawiązać przyjaźń z Bogiem
 Mam pytanie…

UDOSTĘPNIJ INNYM:
WhatsApp Share Facebook Share Twitter Share Share by Email More