×
SZUKAJ
KazdyStudent.pl
pytania dotyczące życia i Boga
FAQ

Dlaczego do szczęścia potrzeba mi Boga?

WhatsApp Share Facebook Share Twitter Share Share by Email More PDF

Pytanie: „Znalazłam w życiu szczęście. Dlaczego więc powinnam czerpać je i poczucie celowości z koncepcji „boskiej istoty”?”

Odpowiedź:  Masz rację, możesz znaleźć szczęście bez pomocy Boga. Wielu ludzi cieszy się w taki sposób dobrobytem, życiem rodzinnym i małą ilością problemów. Jednakże bez względu na to jak szczęśliwa obecnie jesteś, twoje życie byłoby pełniejsze, gdyby był w nim Bóg. Znajomość Boga robi WIELKĄ różnicę. Pomyśl o tym w następujący sposób: jazda na trójkołowym rowerku jest dla dziecka wielką frajdą, lecz kiedy dorośnie i kupi sobie, na przykład, Porsche, rowerek przestanie być dla niego atrakcyjny...

Możesz teraz uważać, że masz wszystko, na czym ci kiedykolwiek zależało, ale wiedz, że możesz patrzeć z perspektywy malucha pedałującego na trójkołowym rowerze. Jezus powiedział, że może zaspokoić w nas pragnienia, których nikt ani nic innego nie zaspokoi (J 4:13-14; 6:35). A to dlatego, że oprócz sfery cielesnej posiadamy także sferę duchową. Tylko Bóg może całkowicie zaspokoić nasz duchowy głód i pragnienie. I chociaż możemy być SZCZĘŚLIWI bez Boga, tylko przez poznanie Go zaznamy prawdziwej radości, spełnienia i spokoju.

Jest również kwestia wieczności. A co jeśli twój ograniczony czas pobytu na ziemi jest czasem próby? Testem, dzięki któremu poznasz lub nie poznasz Boga? Jeśli tak, to jak ci idzie? Czy (jak jest napisane w Liście do Rzymian) „odrzucasz” wiedzę o Bogu? Czy dostrzegasz wokół siebie dowody na Jego istnienie, a mimo to nie chcesz go uznać? Co się stanie, jeśli nigdy nie przyjmiesz Boga do swojego życia? Cóż, tak jak wspomniałaś, nadal będziesz mogła czerpać korzyści ze swojego życia. Lecz wiedz, że tutaj się ono dla ciebie skończy, bo zdecydowałaś się odrzucić Boga. Przyjęłaś podarunek (twoje życie), lecz odrzuciłaś ofiarodawcę. A co jeśli Bóg nie pokazał jeszcze na co Go stać i zaplanował przyszłe życie w o wiele bardziej pomysłowy sposób? Dla tych, którzy Go nie odtrącili? Co jeśli to następne życie przewyższa to doczesne bardziej nawet niż jazda Porsche przewyższa jazdę na trójkołowym rowerku? Jeśli odrzucisz Boga, nie będziesz jednak mogła się tego dowiedzieć.

 Mam pytanie…
 Jak nawiązać przyjaźń z Bogiem

UDOSTĘPNIJ INNYM:
WhatsApp Share Facebook Share Twitter Share Share by Email More