UDOSTĘPNIJ:  

Czy pojawiliśmy się na ziemi przez czysty zbieg okoliczności?

Pytanie: „Dlaczego nie mielibyśmy znaleźć się tutaj za sprawą losowego zbiegu okoliczności? Czy Bóg był do tego naprawdę konieczny?”

Odpowiedź: Jest niemożliwe by coś wzięło się z zupełnej nicości, bez względu na to jak wiele bilionów lat weźmiemy pod uwagę, ponieważ czas sam w sobie nie stanowi dla niczego przyczyny. Rzeczy mogą zmieniać się z upływem czasu, lecz nie czas jest tym, co je zmienia.

Jeśli istniał czas, gdy nie było absolutnie niczego, wtedy najmniej znaczące istnienie czegokolwiek byłoby absolutnym cudem. Istnienie najmniejszej cząsteczki - gdyby pochodziła z absolutnej nicości - byłoby cudem o wiele większym od fruwającego niedźwiedzia polarnego. W przypadku niedźwiedzia, mamy przynajmniej nad czym rozważać. Gdy nie ma absolutnie niczego, nie ma też absolutnie niczego nad czym można by było rozważać.

W tym właśnie rzecz: gdyby kiedykolwiek była tylko absolutna nicość, nadal nic by nie istniało. Tak więc, przypadek plus czas, nie są wiarygodnym wytłumaczeniem. Orzeczenie, że znaleźliśmy się tutaj za sprawą czystego zbiegu okoliczności (w jakiś sposób pochodzącego z absolutnej nicości), wymaga o wiele więcej wiary niż wierzenie w Inteligentnego Projektanta. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zobacz Czy kiedykolwiek była tylko nicość?

 Mam pytanie...
 Jak nawiązać przyjaźń z Bogiem
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  

TOP