×
SZUKAJ
KazdyStudent.pl
pytania dotyczące życia i Boga
FAQ

Czy cuda opisane w Biblii wydarzyły się naprawdę?

WhatsApp Share Facebook Share Twitter Share Share by Email More PDF

Pytanie: „A co powiesz o cudach? Z pewnością, nie sądzisz, że wspomniane w Biblii cuda faktycznie się wydarzyły?”

Odpowiedź:  Jeśli Bóg istnieje, to cuda są możliwe. Jeżeli jest Bóg, który chce zwrócić naszą uwagę, to fakt, że zdarzają się cuda również wydaje się być logiczny.

Jeśli zauważyłeś/zauważyłaś, cuda w Biblii są dokonywane z pożytkiem dla kogoś: Morze Czerwone rozstępujące się, by Izraelici mogli przejść na suchy ląd, niewidomy odzyskujący wzrok, uciszenie burzy na morzu by umocnić wiarę uczniów, itd. Bóg nie popisuje się jedynie czyniąc cuda; są one raczej częścią jego współczującej służby ludziom. Znaki, które zostały zapisane w Piśmie również służą Mu do nauczania - woda przemieniona w wino, niewidomi odzyskujący wzrok, rozmnożenie chleba, chodzenie po wodzie, itd.

Jezus twierdził, że czynione przez niego cuda mają na celu potwierdzenie Jego słów. A poprzez swoje słowa, mówił że jest Bogiem we własnej osobie.

Nie powinniśmy być zaskoczeni niezwykłymi rzeczami, o których czytamy w Biblii. U Boga, wszystko jest możliwe. On jest Stwórcą wszystkich rzeczy, i może tworzyć z niczego. Może powołać do istnienia coś, co nigdy przedtem nie istniało. Może sprawić, że urodzi 90-letnia, niepłodna kobieta lub, że dziecko zostanie poczęte w łonie młodej dziewicy. Nic nie jest za trudne dla wiecznego Boga.

„Czy jest coś, co byłoby niemożliwe dla Pana?” (Rdz 18:14)

Nasz Bóg jest w niebie; czyni wszystko, co zechce. (Ps 115:3)

„Ja jestem Bogiem i nie ma innego, Bogiem, i nikogo nie ma jak Ja. Obwieszczam od początku wszystko, co ma przyjść, i naprzód to, co się jeszcze nie stało. Mówię: Mój zamiar się spełni i uczynię wszystko, co zechcę.” (Iz 46:9)

„U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe.” (Mt 19:26)

„Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego.” (Łk 1:37)

 Jak nawiązać przyjaźń z Bogiem
 Mam pytanie…

UDOSTĘPNIJ INNYM:
WhatsApp Share Facebook Share Twitter Share Share by Email More